Bursa isi Yalitimi Mantolama

21 Tem / Bursa isi Yalitimi Mantolama

Yorum:
Yorum: 0
Etiketler: There is no tags

Bursa isi Yalitimi Mantolama


bursa mantolama

bursa mantolama, mantolama bursa, dış cephe ısı yalıtımı

Mantolama Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

NOT: Yazımızı okumadan lütfen öncelikle buradaki “Doğru Mantolama Nasıl Olmalıdır?” yazımızı okumanızı öneririz.

Mantolama – Isı Yalıtımı, binaların dış ya da iç cepheden ısı yalıtım malzemeleri(eps,xps,neopor,taşyünü vs..) ile kaplanması işlemine verilen genel isimdir.

Mantolama işlemi yukarıdaki kısa ama yeterli tanımdan da anlaşıldığı gibi yalıtım amaçlı uygulanmaktadır. Yalıtımda amaç genelikle ısı yalıtımı ve ısıyı muhafaza edebilmektir. Çünkü ısı yalıtımı sayesinde yaz kış iklimlendirme giderlerinden büyük ölçüde tasarruf sağlanabilmektedir. İzolasyon işlemi pahalıya mal olabilir. Ancak orta vadede sağlanan tasarruf ile kendini amorti etmektedir. Ayrıca özellikle iş yerlerinde yaz aylarında daha serin bir ortam sağlayarak çalışanların temposunda sıcak hava kaynaklı düşüş olmasını önlemekte, yine sıcak havaların neden olabileceği dikkat dağınıklığından kaynaklanan istenmeyen hata ve kazaların meydana gelme riskini azaltmaktadır. Evlerde de daha konforlu bir ortam sağlarken yine iklimlendirme masraflarında önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadır.

Isı izolasyonu dışında özellikle çok gürültülü bölgelerde ses için de yalıtım yapılabilmektedir. Aslında ısı izolasyonunda kullanılan malzemeler aynı zamanda ses yalıtımı da sağlamaktadır. Ancak bu malzemeler daha çok ısı iletkenliğinin düşüklüğüne göre tercih edilmektedir. Ses yalıtımı için başka özel malzemeler kullanılması gerekebilir.

mantolama bursa

Dış cephe ısı yalıtımı

İzolasyon her zaman ısı ve sese karşı yapılacak diye bir şart yoktur. Zaman zaman neme karşı da izolasyon yapılmaktadır. Özellikle çok nemli bölgelerde nem hem binaların yapısına hem de iç mekandaki mobilyalara zarar vermektedir. Sıva ve boyaların ömrünü kısaltmaktadır. Nem için izolasyonun özellikle inşaat aşamasında yapılması çok daha etkin bir izolasyon sağlamaktadır.

Mantolama işlemi için konusunda uzmanlaşmış firmalarla(izoder uzman uygulayıcı firmalarıyla) çalışılması önem taşımaktadır. Firmamız ise izoder uzman uygulayıcısı olup TSE ve ISO standartlarına uygun malzeme kullanmaktadır. Ayrıca kullanılan malzemelerin 1. sınıf kaliteli olduğundan emin olması gerekir. Çünkü piyasada 2. sınıf 3. sınıf veya şantiye grubu adı altında bir çok malzeme mevcuttur.

Doğru malzeme kullanılsa bile kötü bir işçilik izolasyon işleminin etkinliğini önemli ölçüde düşürecektir. Bu nedenle uzun yıllar boyunca bu işi yapmış ve mantolama konusunda uzmanlaşmış firmalarla anlaşmak daha iyi bir sonuç almanız için önemlidir.

Mantolama işleminde genellikle polistren levhalar kullanılmaktadır. Binanın dış cephesi bu levhalar ile kaplanmakta, levhaların üzeri tekrar sıva ile kaplanıp boya yapılmaktadır. Bu işlemin süresi bina büyüklüğü, hava şartları ve bu işi yapan kişilerin uzmanlığına bağlı olarak değişmektedir.

Firmamız İZODER uzman uygulayıcısı olması sebebiyle, çözüm arayışlarınızda seçim yapabileceğiniz yegane seçiminizdir. Dolayısıyla Şekerbank iş birliği ile 8 ay ‘a kadar “0” sıfır faiz, 60 ay’a kadar çok uygun oranlarda eko kredi (yalıtım kredisi) kullandırabilmektedir.

Yazi icerisinde etiketler bulunamadi


No comments yet

Yazi Sonu.

Vaizoğulları İnşaat Taahhüt San. ve Tic. Ltd. Şti.

 


SEO Powered By SEOPressor