Çatı

21 Tem / Çatı

Yorum:
Yorum: 0
Etiketler: There is no tags

Çatı


Çatı Nedir? Onarımı Nasıl Yapılır?

Çatı binaların tepe noktasında bulunan, ve binaların ilk anlamda yapılış amacı olan sudan, soğuktan korunması için yapılan sistemlerdir.

Mevcut kiremitlerin kaldırılması, tırnakların temizlenmesi, kırık çürük kiremitlerin atılması ile bunların yerine aynı ebatta yenilerinin yerleştirilmesi, yerine yeni kiremitlerin ve mahya takviye edilmesi, var olan ahşabın kontrol edilmesi, Kiremitlerin altına birbiri üzerine binili olarak su yalıtım örtüsü döşenmesi. Çatı asma oluksa kelepçeleriyle birlikte değiştirilmesi, ek yerleri ve dönüş ile montajları tangit veya silikon ile yapıştırılması.
Çatı gizli dereyse, gizli derelerin ve baca kenarlarının polyester keçeli folyolu membran ile izole edilmesi. Tüm kiremitlerin alt sırası galvaniz telle bağlanarak düz bir şekilde döşenmesi, mahyaların kireçsiz harç ile doldurulması ve sulanmasıdır. Binayı görüntü ve izolasyon yönünden tamamlayan öge çatıdır.
Bundan dolayı biz çatıya çok önem veriyoruz. Binanızın görüntüsüne ve izolasyona göre bir çatı kaplama materyalini sizinle beraber belirliyoruz. En ucuzundan en görkemlisine kadar tüm çatı kaplama çeşitleri bilgimiz ve tecrübemiz dahilinde.

bursa çatı membran

Çatı Yapımı


Sandiviç Panel: Maliyeti kiremit çatılara göre daha fazla olmakla beraber, depremi düşünürsek hafifliği ve ısı yalıtımıyla, aynı zamanda uzun ömürlü bir malzemedir.

Kiremit: Ekonomik, orta sınıf bir çatı kaplama malzemesidir. Klasik olması onu vazgeçilmez kılar. Eğer binanızın klasik bir yapıda görünmesini istiyorsanız, tercihiniz kiremitten yana olmalı

Shingle(şingıl): Hafif; modern, Uzun ömürlü, en son teknoloji ürünü çatı kaplama elemanıdır. Çatı kaplamada shingle malzeme artık bir çok modern yapıda kullanılmaktadır. Tamir gerektirmemesi, uzun ömürlü olması, başlangıç maliyetinin biraz yüksek olmasına ragmen onu tercih edilir kılmaktadır.

Bitümlü Membran: Yapıların suyun neden olduğu olumsuz etkilere karşı korunması(rutubet), yaşam alanlarına konforlu bir su izolasyonu sağlanması amacı ile yapıların temel, perde, bodrum, bahçe, teras ve çatılarında, köprü, viyadük gibi farklı yüklere maruz kalan yapılar içinde uygun bir su izolasyon malzemesidir.

İsminden de anlaşılacağı gibi bitüm esaslı bu yalıtım malzemesi reçinesinde yapısını güçlendirici çok farklı polimerler içermektedir. Bu polimerler malzemeye çok farklı dayanımlar katmakla beraber ürünün kolay uygulanmasında ve mükemmel bir izolasyon sağlamasında başrol oynamaktadır.


Çatınız Mı Akıyor ?

Çatınızı bir daha akmayacak şekilde yeniden yaptırmak veya tamir mi ettirmek istiyorsunuz? Yıllardır Bursa ve Çevre illerde çatı,cephe,sandviç panel,çelik çatı,çelik konstrüksiyon ve izolasyon sektöründe endüstriyel çatı hizmeti vermekte olan siz dostlarımızla birlikte ilerlemekten mutluyuz.

İzored olarak siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmemiz için kaliteli ürün ve kaliteli hizmet anlayışını ön planda tutmaktayız ve çatı ile ilgili bütün problemlerinize çözümler üretmekteyiz..Sitemizin sizlere yardım olacağını umuyoruz.Bizimle irtibata geçiniz ve ücretsiz keşiflerimizden yararlanınız.

bursa çelik çatı

Sundurma Yapım Aşaması

bursa çelik çatı

Sundurma Bitmiş Hali

bursa çelik çatı

Çelik Çatı

bursa oval çelik çatı

Oval Çelik Çatı

Yazi icerisinde etiketler bulunamadi


No comments yet

Yazi Sonu.

Vaizoğulları İnşaat Taahhüt San. ve Tic. Ltd. Şti.

 


SEO Powered By SEOPressor